Reagon këngëtarja: Nuk jam punësuar në MPB, por…. (FOTO)

09:46 | 8 Mars 2017

Dje ka qarkulluar një lajm që këngëtarja Violeta Kajtazi është punësuar në Ministrinë e Punëve të Brendshme.

I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i saj, shkruan portali arbresh.info.

Ajo e ka mohuar se e ka braktisur muzikën për këtë pozitë.

“Është e vërtetë që unë sot u gjenda në Ministrinë e Punëve të Brendshme, ku fillova praktikën për leje qëndrimi nga të huajt në Divizionin për të huaj – shtetësi, azil dhe migracion, por nuk jam e punësuar dhe nuk kam ndër mend ta lë muzikën”, u shpreh ajo.

Violeta ka përfunduar fakultetin e degës master për Marrëdhënie Ndërkombëtare në Diplomaci./Arbresh.info

violetta