Në mesin e 143 personave Donald Trump ia fal dënimin edhe reperit amerikan

10:03 | 20 Janar 2021

Presidenti në largim, Donald Trump në mesin e 143 të dënuarve ka falur edhe reperin amerikan Lil Wayne i cili ishte i dënuar për posedim të armëve të zjarrit.

“Presidenti Trump i dha falje të plotë Dwayne Michael Carter Jr, i njohur gjithashtu si “Lil Wayne”. Carter u shpall fajtor për posedim të një arme zjarri dhe municioni nga një person i dënuar, për shkak të një dënimi mbi 10 vjet më parë”, shkruan CNN, transmeton arbresh.info

Lil Wayne, është themelues i labelit që ka fituar pesë Grammy, u deklarua fajtor për armëmbajtje pa leje në 11 Dhjetor 2020, pas një arrestimi në Dhjetor 2019, dhe po përballej me 10 vjet burg federal./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale