Google ADS

Lady Gaga organizon një koncert solidariteti të artistëve të mëdhenj kundër koronavirusit

22:50 | 7 Prill 2020
Arbresh.info

Artistët e mëdhenj të muzikës botërore bëhen bashkë për të luftuar urgjencën më të rëndë shëndetësore të shekullit të fundit.

Ideja vjen nga Lady Gaga, e cila ka prezantuar mesazhin në platformat e saja si një nga koncertet më prestigjioze virtuale në kalendarin kulturor, transmeton portali arbresh.info.

Krah saj do të jenë Alanis Morissette, Andrea Bocelli, Billie Eilish, Billier Joe Armstrong, Burna Boy, Chris Martin, David Beckham, Eddie Vedder, Elton John, Finneas, Idris and Sabrina Elba, J Balvin, John Legend, Kacey Musgraves, Keith Urban, Kerry Washington, Lady Gaga, Kang Lang, Lizzo, Maluma, Paul McCartney, Priyanka Chopra Jonas, Shah Rukh Khan dhe Stevie Wonder.

Për t’i prezantuar ka zgjedhur më të mirët e skenës: Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel dhe Stephen Colbert.

Ngjarja, e cila hashtag #togetherathome (së bashku në shtëpi), do të transmetohet në 18 Prill duke filluar nga ora tetë e pasdites në rrjetet televizive si CBS, ABC, MTV, BBC dhe transmetim në YouTube, Apple TV dhe Facebook.

Ekspozitat do të shërbejnë për të mbledhur fonde për Organizatën Botërore të Shëndetit (OBSH) dhe për të mbështetur punonjësit e shëndetit që përballen me virusin në baza ditore./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme