Google ADS

Lady Gaga organizon koncertin “Një botë, bashkë në shtëpi”

14:22 | 22 Prill 2020
A. B.

Mbrëmë, Lady Gaga organizoi koncertin “Një botë: Së bashku në shtëpi” .

Një ngjarje televizive e organizuar nga superylli, e cila paraqiti një formacion të shfaqjeve në nderim të shumë punonjësve të kujdesit shëndetësor që luftojnë me COVID-19, shkruan “Vogue” transmeton portali arbresh.info

(Në partneritet me Organizatën Botërore të Shëndetit dhe Global Citizen, ajo përfundoi duke mbledhur pothuajse 128 milion dollarë për të ndihmuar të prekurit me virus .) Të gjithë muzikantët e përfshirë performuan nga shtëpitë e tyre, përfshirë edhe Gaga.

“Ndihem shumë e nderuar që jam pjesë e Organizatës Botërore të Shëndetit dhe Qytetarit Global në luftën kundër COVID-19 dhe mbledhjen e parave për Fondin e Reagimit të Solidaritetit,” tha ajo.

“Unë kujdesem shumë për të gjithë punonjësit e mjekësisë që po vënë jetën e tyre në rrezik për ne tani. Unë mendoj për ata çdo ditë, lutem për ta çdo ditë, dhe po mendoj gjithashtu për të gjithë ju që jeni në në shtëpi, të cilët pyesin kur kjo do të jetë e ndryshme “.

Gaga nisi koncertin me një interpretim piano të “Smile”, këngë kjo e popullarizuar nga Nat King Cole. Ashtu si shumë prej artistëve që ishin pjesë e të veçantë, Gaga lejoi që muzika të ishte pika qendrore, duke zgjedhur një veshje të thjeshtë që ishte një largim nga estetikja e saj e zakonshme. Ajo çiftëzoi pantallonat e saj me bel të lartë me një majë të zezë të theksuar me prerje supesh. Më vonë në shfaqje, asaj iu bashkua Céline Dion, John Legend, Lang Lang dhe Andrea Bocelli për një interpretim grupor të “Lutjes”, të veshur me një majë të zezë elegant, kjo me një shirit katror.

Mbrëmë nuk ishte hera e parë që fansat ishin dëshmitarë të stilit minimalisht të habitur të stilit të brendshëm të Gagas.

Muajin e kaluar, këngëtarja bëri edhe një paraqitje gjatë “Koncertit të dhomës së ndenjes”, të organizuar nga Elton John, me një kapuç të thjeshtë të zi dhe dollakë rozë. Megjithëse ajo ka ngacmuar daljen në treg të albumit të saj të ardhshëm Chromatica me disa zgjedhje të modës të egra dhe të çuditshme, duket se tani për tani stili i saj i performancës është në tokë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale