Gold Ag dhe Kastriot Tusha i këndojnë Ushtrisë së Kosovës

20:53 | 14 Dhjetor 2018

Sot, Kuvendi i Kosovës ka miratuar ligjet që e shndërrojnë Forcën e Sigurisë së Kosovës në Ushtri të Kosovës.

Në vazhdën e kësaj ka ardhur edhe një këngë e re kushtuar djemve dhe vajzave me uniformë ushtarake.

Gold Ag dhe Katriot Tusha kanë sjell një këngë të re të titulluar “Ushtria e Kosovës”, të cilës ia kanë shoqëruar edhe videon.

Dyshja pos tekstit fantastike, në video shihen të veshur edhe si ushtar, gjë që ka marrë komente pozitive.

Theksojmë se teksti e ka shkruar vetë reperi gjersa melodinë e ka bërë Alban Furtuna dhe Arian Agushi.

Ndryshe, dyshja është duke punuar ndaras në publikimin e projekteve muzikore, të cilat do të vijnë gjatë vitit të ardhshëm.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara