Gafa e Oscar, takohen regjisorët e La La Land dhe Moonlight

22:23 | 1 Mars 2017

Damien Chazelle dhe Barry Jenkins, regjisorët e filmave që u përfolën në gafën e ceremonisë Oscar, kanë mbledhur forcat dhe përmes një videoje kanë rrëfyer  ndjenën e përvojën e tyre të çuditshme.

“Ishte situatë turbulluese, por megjithatë kishte diçka të bukur”, është shprehur regjisori i filmit Moonlight, transmeton portali arbresh.info.

Në ceremoninë e Oscar La La Land gabimisht u shpall filmi më i mirë, ndërsa shumë shpejt gabimi ‘u rregullua’ dhe filmi më i mirë u shpall Moonlight.

“Çdo gjë dukej e organizuar aq mirë, sa në fillim mendova se po bënin shaka”, ka thënë regjirori i La La Land.

Megjithatë gafa e Oscarit nuk ka kaluar pa ngjallur humor në rrjetet sociale, ku shumë përdorues të mediave sociale kanë thënë se ‘Rusia ka gisht në ndrrimin e zarfave’. /Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara