Eva Green mbron publikisht Johnny Depp: I mrekullueshëm

00:03 | 23 Maj 2022

Eva Green ka treguar publikisht mbështetjen e saj për Johnny Depp në mes të gjyqit të tij të vazhdueshëm për shpifje kundër ish-bashkëshortes Amber Heard.

Aktorja franceze, e cila luajti me Depp në vitin 2012 në filmin fantazi “Dark Shadows”, postoi një foto në Instagram të enjten ku dyshja pozonin së bashku në një tapet të kuq për të promovuar filmin e tyre.

“Nuk kam dyshim se Johnny do të shfaqet me emrin e tij të mirë dhe zemrën e tij të mrekullueshme që do t’i zbulohet botës, dhe jeta do të jetë më e mirë se kurrë për të dhe familjen e tij ,” shkroi ajo.

Fansat që mbështesin aktorin komentuan: “Ai do të marrë drejtësinë që meriton dhe ne e dimë këtë!!!!” dhe “Faleminderit për mbështetjen tuaj për Johnny ”

Filmi i Green dhe Depp, “Dark Shadows”, u shfaq premierë në 2012 – në të njëjtin vit që ai filloi të takohej me Heard, 36 vjeç.

Një dekadë më vonë, Johnny, po padit ish-bashkëshorten e tij për shpifje në lidhje me një shkrim të Washington Post të vitit 2018, në të cilin ajo e quajti veten viktimë e dhunës seksuale dhe abuzimit.

Edhe pse aktorja e “Aquaman” nuk e përmendi emrin e tij, ajo e shkroi atë dy vjet pasi akuzoi Depp për abuzim në një kërkesë për urdhër ndalimi të vitit 2016.

Ekipi ligjor i tij ka argumentuar gjatë gjyqit se pretendimet e Amber i kushtuan punë klientëve të tyre, veçanërisht një rol në “Pirates of the Caribbean 6”, sepse reputacioni i tij ishte njollosur nga akuzat./Lapsi.al

Shpërndaje në rrjete sociale