Google ADS

Emina Çunmulaj dhe Atifete Jahjaga pozojnë me plis në Prizren

17:38 | 9 Korrik 2024
E.H

Modelja e njohur shqiptare, Emina Çunmulaj, ka qëndruar këto ditë në Kosovë për një vizitë të veçantë, e shoqëruar nga ish-presidentja Atifete Jahjaga. Vizita e tyre përfshinte disa aktivitete interesante dhe ngjarje që kanë lënë një mbresë të thellë në të dyja gratë.

Së fundmi, Emina dhe Atifetja kanë vizituar qytetin e bukur të Prizrenit, një nga perlat e Kosovës që njihet për historinë dhe kulturën e pasur. Ato kanë kaluar kohë duke eksploruar rrugët e ngushta dhe të kalldremta të qytetit, duke ndarë momente të veçanta me banorët lokalë.

Një nga momentet më të spikatura të vizitës ishte kur Emina dhe Jahjaga u fotografuan me plisin e bardhë mbi kokë, simboli i traditës dhe krenarisë kombëtare shqiptare.

Këto fotografi, të ndara me ndjekësit e tyre në rrjetet sociale, dëshmojnë për dashurinë dhe respektin e tyre për kulturën dhe trashëgiminë shqiptare.

Në një postim në Instagram, Emina Çunmulaj shprehu emocionet dhe mirënjohjen e saj për këtë përvojë të paharrueshme: “Ishte një privilegj të kalonim pesë ditë të paharrueshme në Kosovë me mikeshën time të dashur, Atifete Jahjaga. Mirësia dhe bujaria juaj kanë lënë një gjurmë të pashlyeshme në zemrën time. Kujtimet që krijuam, jetët që prekëm dhe miqësia jonë e thelluar janë thesare që do t’i çmoj gjithmonë. Faleminderit për një përvojë që do të formësojë jetën time përgjithmonë”.

Kjo vizitë jo vetëm që ka qenë një mundësi për të promovuar bukuritë dhe kulturën e Kosovës, por edhe për të forcuar lidhjet miqësore dhe bashkëpunimin ndërmjet personaliteteve të njohura shqiptare. Ato kanë dëshmuar se miqësia dhe dashuria për atdheun janë vlera që duhet të ndahen dhe të përçohen tek brezat e rinj./telegrafi

Shpërndaje në rrjete sociale