Google ADS

Dua Lipes nuk i ndalen sukseset

13:06 | 9 Qershor 2021

Dy Kenget e Dua Lipes, “Don’t start now” dhe “Physical”  kryesojnë listën, si këngët me te dëgjuara ne valët e Britanise se madhe ne vitin 2020, si pjese e albumit te saj te fundit “Future Nostalgia”.

Ajo le pas edhe Ed Sheeran i cili qe nga viti 2017 kishte zene vendin e pare per këngën me te dëgjuar.

Keto shifra u përpiluan nga PPL, nje kompani e licencimit te muzikës qe monitoron këngët me te dëgjuara ne televizion dhe ne radio.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=9HDEHj2yzew[/embedyt]

Shpërndaje në rrjete sociale