Google ADS

Aktorja hollivudiane vetëvritet duke u hedhur nga kati i tetë i ndërtesës

16:30 | 2 Maj 2017

Trashëgimtarja e famshme dhe njëkohësisht aktore e cila është e njohur dhe për shkrimet biografike të Bobby Kennedy dhe Edie Sedgwick,u hodh nga tarraca e shtëpisë për vdekje në Manhattan.

Jean Stein, e zhytur në tregimin e 15-të të Sheshit Gracie në Anën e sipërme lindore, në Nju Jork në orën 10.35.

Aktorja 83-vjeçare kreu një akt vetëvrasje duke hedhur nga kati i tetë dhe gjeti vdekjen e menjëhershme.

Ky apartament ka qenë trashëgimi e Gloria Vanderblit ku e njëjta ngjarje ka ndodhur dhe me djalin e kësaj të fundit Carter Vanderblit në vitin 1988.

Carter ishte 23-vjeç kur u hodh nga ballkoni i shtëpisë ndërkohë që nëna e tij u përpoq ta ndalonte, raporton Daily Mail.

akkks

Shpërndaje në rrjete sociale