A ju kujtohet “Kasandra”, kështu duket sot ajo në moshën 44 vjeçare

10:05 | 13 Maj 2017

Aktorja Coraima Alejandra Torres Díaz tek ne u bë e njohur nga seriali “Kasandra” i cili në ekranet shqiptare u transmetua para 20 vitesh.

Serial ky shumë i shikuar dhe i cili ende mbahet mend nga shikuesit.“Kasandra” lindi më 6 qershor të vitit 1973 në Valencia të Venezuelës.

Ajo filloi karrierën e saj të aktrimit në Venezuelë, në fund të viteve të 80-ta. Rolin e saj të parë e kishte në telenovelën “Gardenia” dhe “Alondra”.Ajo mori rolin e saj të parë si protagoniste në vitin 1992, në serialin e famshëm “Kasandra”, e cila u shfaq në më shumë se 100 vende, shkruan rtv 21

Partneri i saj në atë telenovelë ishte aktori kolumbian Nicolas Montero me të cilin dashurinë e tyre e kurorëzuan në vitin 1996. Çifti tani ka një djalë që e kanë quajtur Manu Nico.

1-13 3-10 4-2 5-18A ju

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara