Nëse nuk dëshironi të prekeni nga kanceri, përgatiteni këtë recetë

16:49 | 7 Korrik 2017

Në gjithë botën është shpërndarë receta për pastrimin radikal të zorrëve. Për këtë recetë ju nevojiten: • gjysmë kilogramë karota • gjysmë kilogramë panxhar • një grusht kajsi të thara • një grusht rrush i terur • një lugë mjaltë.

Perimet, karotat dhe panxharin i copëtoni dhe i vendosni në një enë. I përzieni me ujë të vluar. Më pas shtoni kajsitë e thara si dhe rrushin e terur. Enën e vendosni në zjarr që të vlojë. Kur të jetë ftohur më pas, shtoni edhe një lugë mjaltë dhe le të qëndrojë e mbuluar për 12 orë, në vend të ftohtë dhe të thatë. Lëngun duhet ta pini e pjesën tjetër mund ta përdorni për kuzhinë. Pini nga gjysmë gote (1-1,5 dl) tri herë në ditë, para shujtave. Pastrimi i zorrëve përmes kësaj recetë zgjat një muaj. Ky ilaç është i përdorshëm për shërimin e kancerit, por edhe si masë parandaluese, që diçka e tillë kurrë të mos ndodhë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara