Fara e këtij fruti tropikal ul kolesterolin, inflamacionin, ndihmojnë kundër aterosklerozës

09:51 | 12 Maj 2022

Ka kaq shumë produkte që kanë veti të dobishme për të cilat ne nuk dimë.

Një ndër to janë edhe farat e avokados, të cilat mund t’i kemi hedhur në plehra pa i ditur vetitë e tyre të dobishme, transmeton portal arbresh.info

Avokado nuk është një ushqim i lirë, por është 100% i përdorshëm.

Farat e avokados kanë veti baktericid dhe fungicid. Kjo do të thotë se ata janë në gjendje të neutralizojnë mikroorganizma të ndryshëm të dëmshëm.

Përveç kësaj, farat përmbajnë saponina që stimulojnë metabolizmin tonë dhe ndihmojnë trupin tonë të heqë qafe kolesterolin “i keq”. Përveç kësaj, këto produkte përmbajnë kalcium, magnez dhe vitaminë C.

Rekomandohet shumë përdorimi i farave të avokados si një shtesë diete.

Si t’i përgatisni farat e avokados?

Para se të gatuani farat e avokados, duhet të qëroni lëkurën kafe dhe t’i lini farat të thahen. Koren e grijmë në rende dhe më pas e vendosim në furrë për rreth një orë në zjarr të ulët. Sa i përker bërthamës së farës, mund ta piqni pa e frirë, më pas t’ia hiqni lëkurën dhe të merrni vetëm pjesën e brendshme të saj.

Nuk rekomandohet që farat e avokados të hahen të freskëta.

Rekomandohet që të konsumoni fara avokado nëse vuani nga obeziteti, ateroskleroza ose keni probleme me presionin e gjakut. Ju gjithashtu mund t’i hani ato nëse keni inflamacion (për shembull, grip) ose dispepsi. Farat e grira zakonisht shtohen në sallata, smoothie dhe pjata të tjera./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara