Dhjetë arsye për të bërë hirrë që sot

08:54 | 6 Janar 2021

Hirra përmban protein që mundësojnë marrjen më të shpejtë të vitaminave dhe mineraleve, sidomos kalciumit, fosforit, magnezit, kaliumit, natriumit, zinkut dhe hekurit  dhe vitaminave nga grupet B, A dhe E.

Hirra prej kohësh njihet si ushqim dhe ilaç që kontribuon ndjeshëm në ruajtjen e shëndetit të njeriut. Hipokrati, babai i mjekësisë, e konsideronte hirrën një ushqim ideal natyral, sepse forcon mekanizmin mbrojtës të trupit. Sot, njerëzit po kthehen gjithnjë e më shumë në përgatitjet e vjetra, natyrore dhe të provuara në mënyrë që të përmirësojnë shëndetin e tyre dhe të forcojnë imunitetin e tyre, transmeton portal arbresh.info

Për shkak të pandemisë, imuniteti, ushqimi i shëndetshëm, mineralet dhe vitaminat janë fjalët që ne përmendim më shpesh. Edhe pse të gjithë kemi dëgjuar për hirrë, jo të gjithë janë të vetëdijshëm për përfitimet e tij shëndetësore, kështu që shpesh e harrojmë këtë ushqim.

Hirra fillimisht u është dhënë nënave që nuk kanë mundur të ushqejnë fëmijët me gji. Sot, ajo përdoret në industrinë ushqimore si një shtesë që rrit natyrshëm vlerën ushqyese të ushqimit, transmeton portali arbresh.info

Katër vitamina dhe minerale të nevojshme për çdo shqiptar

Çfarë përmban hirra dhe pse duhet të përdoret:

  • Proteina e hirrës përfshin aminoacide me squfur, prandaj edhe siguron nivele optimale të magnezit dhe kalciumit.
  • Ka një efekt të shkëlqyeshëm në formimin e materialit gjenetik sepse ka vitaminë B12, transmeton portal arbrehs.info
  • Mundëson shërim më të shpejtë dhe më të lehtë për njerëzit që po shërohen nga një sulm në zemër, skleroza e shumëfishtë dhe hepatiti kronik.
  • Mbron dhe ruan imunitetin dhe rrit mbrojtjen e trupit, dhe rekomandohet për fëmijët, të moshuarit, sëmundjen e mëlçisë dhe rimëkëmbësit.
  • Hirra, sidomos ajo nga dhia dhe delet, përmbajnë 20 përqind proteina të pastërta, shumë të përdorshme dhe lehtësisht të tretshme.
  • Pluhuri i hirrës është një produkt shtazor, por ai alkalizon ose i jep alkalitet trupit.
  • Ndihmon për shërimin dhe rigjenerimin e shpejtë të mëlçisë.
  • Është i shkëlqyeshëm për nyjet dhe ligamentet.
  • Ndihmon në alergji, bronkit obstruktiv dhe astmë.
  • Redukton kolesterolin, oreksin dhe parandalon osteoporozën./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara