Tragjedia e rëndë në Maqedoninë Veriore, Qeveria shpallë dy ditë zie

00:32 | 14 Shkurt 2019

Qeveria një orë para mesnate ka mbajtur mbledhjen e jashtëzakonshme, lidhur me fatkeqësinë e rëndë që ndodhi në rrugën Shkup – Tetovë, ku nga aksidentimi i një autobusi me udhëtarë humbën jetën 14 veta, informon INA.

Pas përfundimit të saj kryeministri Zoran Zaev ka shprehur ngushëllime në adresë të familjarëve të të ndjerëve. Ai njoftoi se numri i viktimave është rritur në 14, dhe se gjashtë prej udhëtarëve janë në gjendje të rëndë.
Kryeministri Zaev lidhur me këtë tragjedi të rëndë tha se 14 dhe 15 shkurti shpallet ditë zie kombëtare.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara