Sot 9 raste të reja me COVID-19 në Maqedonin Veriore

14:27 | 19 Korrik 2021

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1.973 testime për coronavirus, ndërsa 9 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup janë 4, në Tetovë 4 dhe 1 në Kërçovë.

Nga MSH njoftojnë se nuk ka raste të vdekjeve në 24 orët e fundit.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 53 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 155.931, prej të cilëve 150.223 janë shëruar, ndërsa 5.487 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive deri sot (19 korrik) është 221./Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara