Sela: Ahmeti ka frikë t’i dalë ballë për ballë opozitës shqiptare

14:32 | 23 Korrik 2021

Kreu i ASH-së, Ziadin Sela për TV21 komentoi koalicionin parazgjedhur të LSDM-së dhe BDI-së për zgjedhjet lokale.

Sipas Selës, kreu i BDI-së është frikësuar për shkak nuk pranoi sfidën e Selës që në zgjedhjet lokale të dalin pa koalicione.

“Përfundimisht Ali Ahmeti nuk e pranoi sfidën që të dalin ballë për ballë në zgjedhjet lokale. Ne nga njëra anë dhe ai me partitë shqiptare në anën tjetër. Sic duket ka frikë”, tha Sela.

Ndryshe, Sela para disa muajve i bëri thirrje kreut të BDI-së, Ali Ahmeti që në zgjedhje të shkojnë pa koalicione me partitë maqedonase.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara