Qeveria e RMV-së sot vendos për masat e reja kundër coronavirusit

09:42 | 11 Maj 2021

Tema kryesore e seancën e sotme të qeverisë do të jetë zbutja e masave të paraqitura për shkak të pandemisë me COVID-19.

Atë që po propozon Shtabi i Krizës është që ora policore të fillojë në orën 24:00 dhe të zgjasë deri në orën 05:00.

Një propozim tjetër që është propozuar është që të hapen çerdhet për më shumë fëmijë dhe palestrat.

Masat e reja do të hyjnë në fuqi nesër, 12 maj.

Sipas njoftimeve, objektet hotelierike, përkatësisht tarracat e tyre, do të duhen të mbyllen në orën 23:30./Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara