Parashikimi i motit për ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut

07:35 | 16 Maj 2021

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Në pjesën perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin gna 5 deri 12 gradë celsius, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 18 deri 27 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i njëjtë, me diell dhe me vranësira mesatare ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 25 gradë celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti do të jetë stabil me reshje të kohëpaskohshme të shiut./Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale