Mjeku Danillovski kërkon masa më të rrepta në Maqedoninë e Veriut

22:03 | 19 Nëntor 2020

Mjeku Dragan Danillovski për Kanal 5 thotë se Maqedonia e Veriut duhet të ketë masa për fundjavë dhe vlerëson si pozitive përfshirjen e spitaleve private.

“Gjendja e krizës do të na blejë kohë për të siguruar kapacitete në spitale, për ta vendosur situatën nën kontroll, ndërsa nëse duam ta zvogëlojmë numrin e të infektuarve na duhen masa më të rrepta”, tha Danillovski, përcjell telegrafi maqedoni.

Sipas tij, me këtë rritëm për tre muaj, në Maqedoni do të ketë imunitet kolektiv.

Ai po ashtu përmendi se ora policore në Maqedoni është e domosdoshme.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara