Google ADS

Ministria e Drejtësisë do të kërkojë ekstradimin e Igor Spasov nga Sofja

19:34 | 2 Shkurt 2021
A. B.

Ministria e Drejtësisë gjatë ditëve të ardhshme do të përfundojnë dokumentacionin e nevojshëm për të kërkuar ekstradimin e Igor Spasov, i cili është i dënuar për vrasjen e Martin Neshkovskit.

“Nëse personi është në paraburgim, shteti ka afat prej 40 ditëve për të parashtruar kërkesë për ekstradim, por besojmë se gjatë ditëve të ardhshme do t’i mbledhim dokumentet e nevojshme dhe te autoritetet bullgare do të kërkojmë ekstradimin e Igor Spasovit”, thonë nga Ministria e Drejtësisë.

Sipas njoftimeve të mediave bullgare, Spasov është arrestuar dje rreth orës 15:00 në Sofje.

Rasti “Neshkoski” ka ndodhur në vitin 2011 në qendër të Shkupit, kur OBRM-PDUKM festonte fitoren në zgjedhjet e parakohshme kuvendare./Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale