Maqedoni e Veriut: 11 të vdekur dhe 135 raste të reja me COVID-19

17:12 | 25 Tetor 2021

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit 11 persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 dhe janë regjistruar 135 raste të reja.

Gjithashtu, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 330 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni të Veriut janë shënuar 199 mijë e 901 raste pozitive me COVID-19, janë shëruar 186 mijë e 652 pacientë, kanë vdekur 7 mijë e 62 ndërsa vazhdojnë të mbesin edhe 6 mijë e 187 raste aktive./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara