Maqedoni: 670 raste aktive me coronavirus, vaksinimi po jep rezultate

09:08 | 7 Qershor 2021

Numri i rasteve aktive me coronavirus është 670, ndërsa dje u regjistruan vetëm 10 raste të reja me coronavirus.

Autoritetet shëndetësore thonë se vaksinimi po jep rezultate dhe bëjnë thirrje që të respektohen masat mbrojtëse kundër coronavirusit.

Sipas të dhënëve zyrtare nga ueb faqja vakcinacija.mk deri më tani janë vaksinuar 245.413 persona.

Në bazë të numrit të rasteve të reja me coronavirus, Komisionin për Sëmundje Infektive do të marrë vendime të reja për zbutjen e masave restriktive./Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara