Gjobiten 85 shoferë në Ohër dhe Strugë

22:51 | 18 Qershor 2021

Sot (18 qershor) nga ora 09:00 deri në 16:00 SPB Ohër zhvilloi kontrolle të intensifikuar në komunikacion, me çka janë gjobitur 85 shoferë, nga të cilët 45 në territorin e Ohrit, 25 territori i Strugës, dhe 15 në territorin e Kërçovës.

Kontrollet e intensifikuara në komunikacion do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Nga MPB u bëjnë thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat në komunikacion në mënyrë që të rrisin sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojnë në rrugë më të sigurta./Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara