Zyrtarisht kjo është koha më e mirë për të bërë seks

21:57 | 10 Gusht 2017

Sipas një studimi të fundit, koha më e mire për të kryer marrëdhenie seksuale është ora 7:30 në mëngjes.

Studimi sygjeron se seksi lëshon hormonet e lumturisë dhe nëse kryeni marrëdhënie në këtë orë parandaloni stresin gjatë ditës dhe ulni presionin e lartë të gjakut, transmeton portali arbresh.info

Anketimi i kryer nga Forza Supplement ka pyetur rreth 1 mijë njerëz se cila është koha më e mirë për seks.

Shumica prej tyre kanë theksuar se preferojnë seksin në mëngjes. Ata kanë shtuar se nëse merreni me vrapim, atëherë duhet të lini trupin të pushojë të paktën 45 minuta, para se të kryeni marrëdhenie seksuale./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara