Google ADS

Ushqimet që ju ndihmojnë të flini më mirë

01:33 | 29 Gusht 2017
Trina Galanxhi

Vuani nga pagjumësia? Keni probleme me gjumin? Kjo mund të bëjë me diçka që keni ngrënë.

Janë disa ushqime që ndihmojnë për të fjetur më mirë, dhe madje për të përmirësuar cilësinë e gjumit tuaj.

Gjumi është një nga shtyllat e jetës sonë, por si çdo gjë tjetër e mirë në jetë, ne bëhemi të vetëdijshëm për vlerën e tij vetëm kur e kemi humbur, transmeton Klan Kosova.

Pra, nëse ju e keni kaluar moshën kur hani një hamburger në orën 3 të mëngjesit pa ndjerë pasojat, atëherë ju tashmë duhet ta vëni re se shumë ka ushqime që ndikojnë keq në gjumin tuaj.

Në rastin e hamburgerit natën vonë, pasojat janë të pakëndshme si p.sh, dhimbje stomaku dhe tundime.

Megjithatë ka ushqime që mund të hahen para gjumit, të cilat ndihmojnë për ta përmirësuar atë dhe ju ndihmojnë për të fjetur më mirë.

Këtu janë disa prej tyre:

Qershitë

Oriz

Patate

Qaj Kamomili

Qumësht

Banane

Drithëra

Shpërndaje në rrjete sociale