Trendi për këtë verë, aksesorët me gurë të kaltër

09:29 | 14 Korrik 2017

Aksesorët me gurë të kaltër (turquoise) duken bukur tek të gjithë.

Mirëpo kur e kombinoni këtë gur të kaltër me flokë të gjata natyrale dhe një veshje verore, duket magjike.

Përveç ngjyrës së bukur që këta gurë kanë, turquoise thuhet që ka fuqi mistike.

Besohet që ky gur i sjellë fuqi atij personi që e bartë.

071217-summer-turquoise-11 071217-summer-turquoise-5 071217-summer-turquoise-9 825350_in_pp 071217-summer-turquoise-6 071217-summer-turquoise-4 071217-summer-turquoise-10

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara