Ky është emri për vajza më i preferuari në tërë botën

19:04 | 26 Tetor 2017

Sofia është emri më i famshëm për vajza në tërë botën, kështu duke dalë në krye të listave në nëntë shtete.

Kjo është bërë e ditur nga babynamewizard.com pas një analize statistikore të emrave më popullor nga 49 shtete.

Sofia ishte zgjedhja e parë e prindërve në Meksikë, Rusi, Argjentinë, Itali, Zvicër, Estoni, Kili dhe Sllovaki.

Ky emër në disa vende, siç janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shqiptohet si Sophia./klankosova

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara