Gjashtë pije freskuese për këto ditë vere

10:05 | 4 Gusht 2021

Më poshtë mund të gjeni gjashtë pijet freskuese që mund t’i konsumoni gjatë verës.

Këto pije, përveç që janë të shijshme, ato edhe na shuajnë etjen në ditët e nxehta.

Lëng luleshtrydhe

Përbërësit
1 luleshtrydhe
Lëng portokalli
Lëng limoni ½
Kube të grirë akulli
2 lugë sheqer

Pije freskuese me mandarinë

Përbërësit
2 Lëvozhga të mandarinës
20 g borzilok
120ml uthull të bardhë të verës.
40 g demerara sheqer
Ujë
Disa copa të mandarinës.

Lëng me shegë

Përbëresit
4-5 shega
Akull i grimcuar ose kubëza
1 lugë lëng portokalli
150ml lëng clementine (ose mandarinë)
150ml ujë
Extra shegë dhe feta Clementine.

Mango dhe çaji jeshil

Përbërësit
1 mango
25ml jogurt
60ml krem
50ml qumësht
Akull i grimcuar

Grejpfrut dhe limonadë e freskët me përbërës të mintit

Përbërësit
Lëng i 2 grejpfrutëve të kuq
Lëng të një limoni
1 gjethe i ri i hollë dhe i të freskët i mentës, të grimcuar
Akull i grimcuar ose kubëza akulli
Feta limoni dhe grejpfrut.

Ananas dhe gjethe të thata të blirit

Përbërësit
6 gjethe të thata të blirit
2 lugë sheqer
1 birrë të ftohtë xhenxhefili
Akull i grimcuar
1 gjethe të blirit për të zbukuruar

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara