3 truke që ju ndihmojnë të dukeni në formë

23:31 | 29 Janar 2021

Edhe nëse keni shtuar një ose dy kilogramë gjatë një periudhë të caktuar, këto truke do t’ju ndihmojnë të dukeni më të dobët.

Dhe ja cilat janë ato, transmeton portal arbresh.info

Bleni sytjena të ri

Studimet tregojnë se rreth 80 përqind e grave mbajnë sytjena të gabuar, të cilat bëjnë që gjoksi i tyre të duket më i ulët. Qëllimi i sytjenave është të zgjasë hapësirën midis belit dhe gjoksit, dhe të të bëjë të dobët.

Vishni korset

Korseti në formën V zgjat vizualisht trupin, prandaj edhe këshillohet të vishet nga gratë më të shëndosha, transmeton portal arbresh.info Një korse e mirë jo vetëm që mund të riformojë trupin tuaj, por edhe të forcojë muskujt e barkut.

Tregoni këmbët

Këmbët e zhveshura janë shumë seksi, por vetëm nëse nuk e teproni. Do të dukeni më e dobët, veçanërisht nëse vishni edhe taka jo shumë të larta./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara