Zyrtare| Kurti kërkon seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit

17:35 | 14 Janar 2022

Kryeministri, Albin Kurti, i është drejtuar Kryetarit të Kuvendit Glauk Konjufca me kërkesë për seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit , transmeton arbresh.info.

“Në përputhje me nenin 69 paragrafi 4 të Kushtetutës së Republikës së Kosovës dhe nenin 38 paragrafi 2b të Rregullores së Kuvendit të Republikës së Kosovës, kryeministri Kurti i është drejtuar Kuvendit me kërkesë për Seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit, për nesër, e shtunë, me datë 15 janar 2022, në orën 14:00. Në rend të ditës së kësaj seance të jashtëzakonshme është diskutimi në lidhje me synimin e Serbisë për të mbajtur referendum kushtetues në territorin e Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftim.

Diskutimi nga kjo seancë ka për qëllim të nxjerrë një rezolutë të përbashkët, në të cilën shprehet vullneti politik i deputetëve dhe grupeve parlamentare dhe Kuvendit të Republikës së Kosovës, mbi çështjen e lartshënuar./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara