Zbulohet shtatorja e Ibrahim Rugovës në Istog

12:38 | 2 Dhjetor 2020

Ceremonia e inagurimit të Kompleksit Memorial “Dr. Ibrahim Rugova”

Në ditëlindjen e presidentit Ibrahim Rugova është zbuluar shtatorja e tij në qendrën e Istogut.

Atë e zbuloi vajza e tij Teuta Rugova, kryeministri Avdullah Hoti dhe kryetari i Istogut Haki Rugova.

Skulptor i shtatores së Rugovës ishte Gëzim Muriqi./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara