Vlora Çitaku plotë emocion kujton momentet kur morën lajmin për vrasjen e Afrim Zhitisë dhe Fahri Fazliut

18:52 | 2 Nëntor 2019

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka kujtuar momentin kur kanë marrë lajmin për vrasjen e Afrim Zhitisë e Fahri Fazliut, 30 vite më parë.

Ajo tha se e mbanë mend shumë mirë ditën e 2 nëntorit të vitit 1989, e megjithëse ishte e vogël, i kujtoheshin fjalët e prindërve të cilët i lavdëronin ata të dy.

Madje, Çitaku thotë se të nesërmen kishin vizituar vëndin ku ishin vrarë Afrim Zhitia e Fahri Fazliu.

Më poshtë keni postimin e plotë të Çitakut:

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara