Vizitoni virtualisht ekspozitën dhe mësoni më shumë për veprimtarinë e heroit Sali Çekaj

15:02 | 21 Shkurt 2021

Në Muzeun e Kosovës për më shumë se një muaj do të qëndroj e hapur ekspozita “Veprimtaria atdhetare e heroit të kombit Sali Çekaj”.

Armët, rrobat, telefona, laptop e shumë gjera personale të veprimtarit dhe heroit kombëtar Sali Çekaj janë vendosur në Muzeun e Kosovës në ekspozitën e ideuar nga dy historianët Dr. Sadik Krasniqi dhe Besnik Rraci.

Me fotografi e dokumente, kjo ekspozitë ka për qëllim të paraqes para qytetarëve e kryesisht të rinjve veprimtarinë e heroi dukagjinas, Sali Çekaj.

Arbresh.info ju sjell çdo detaj brenda ekspozitës në mënyrë virtuale, nëse nuk e keni mundësinë ta vizitoni muzeun.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara