Veturat bllokojnë trotuarin në Mati I, personit me aftësi të kufizuara i pamundësohet qarkullimi në të

17:19 | 13 Janar 2021

Banorët në rrugën “Muharrem Fejza” në Lagjen Mati I në Prishtinë, po vazhdojnë të përballen me probleme të shumta.

Njëri ndër ta është edhe një banorë me aftësi të kufizuara e ka të vështirë të kaloj në këtë rrugë e cila nuk ka as edhe trotuar, shkruan arbresh.info

Përmes disa fotografive të dërguara në adresën e portalit arbresh.info shihet se kjo rrugë është bllokuar dhe nuk ka hapësirë ku të kalojnë banorët e lagjes.

Kujtojmë, se banorët e kësaj lagje edhe kanë protestuar më parë për shkak të problemeve që hasin çdo ditë në këtë rrugë, mirëpo kërkesat e tyre nuk janë marrë shumë seriozisht nga Komuna e Prishtinës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara