Vdes personi që u vetaksidentua dje në Deçan

09:40 | 25 Shkurt 2023

Dje rreth orës 22:35 ka ndodhur një vetaksident në fshatin Rastavicë të Deçanit.

Deri te vetaksidenti ka ardhur deri sa vozitësi ishte duke qarkulluar në rrugën Gjakovë – Deçan, i njëjti duke mos ju përshtatur shpejtësisë, humb kontrollin del nga rruga. Viktima kishte dalur nga vetura dhe gjatë kalimit të rrugës ne kursin nga drejtimi i Gjakovës goditet nga një veturë e cila ishte në lëvizje nga drejtimi i Gjakovës, thuhet në komunikatën e Policisë.

Viktima është dërguar në Spitalin Rajonal në Gjakovë e më pastaj për shkak të natyrës se lëndimeve është dërguar për në QKUK.

Sot rreth orës 01:50, Policia është njoftuar se viktima ka ndërruar jetë.

Me urdhër të Prokurorit shtetit trupi e pa jetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, për Obduksion.

I dyshuari me urdhër Prokurorit shtetit është dërguar në mbajtje prej 48 orësh. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale