Vazhdon seanca ndaj Pjetër Shalës

07:34 | 30 Maj 2023

Në Dhomat e Specializuara në Hagë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Pjetër Shala.

Rasti ndaj Shalës do të nisë në orën 09:00.

Kujtojmë se Pjetër Shala u arrestua më 16 mars 2021 nga autoritetet belge dhe u transferua në Hagë më 15 prill të atij viti, në bazë të një kërkese për bashkëpunim në zbatimin e fletarrestim dhe urdhrit për transferim lëshuar nga Dhomat e Specializuara të Kosovës./Arbresh.info/

Të ngjashme