Google ADS

Varheyli: Dënoj fuqishëm sulmin kundër Policisë së Kosovës

15:48 | 24 Shtator 2023

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë , Oliver Varhelyi ka reaguar ndaj sulmit në veri në orët e para të mëngjesit ku mbeit i vrarë një rreshter i Policisë së Kosovës dhe u plagos një polic.

Me anë të një postimi në “X”, Varhelyi e ka dënuar sulmin  duke i shprehur ngushëllime familjes së policit i cili vdiq nga sulmi, shkruan Arbresh.info.

“Dënoj fuqishëm sulmin kundër Policisë së Kosovës. Dhuna duhet të ndalet menjëherë. I dërgoj ngushëllimet më të thella familjes së policit të Kosovës që vdiq sot në mëngjes dhe i uroj shërim të shpejtë të lënduarve”.

Tutje ai ka shprehur mbështetje për punën e EULEX-it dhe KFOR-it teksa ka bërë thirrje për hetim të plotë.

“Mbështesim punën e EULEX-it dhe KFOR-it në terren dhe bëjmë thirrje për hetim të plotë”, deklaroi Varhelyi. /Arbresh.info