Therje me thikë në Podujevë, policia jep detaje

23:52 | 18 Qershor 2021

Një person ka mbetur i plagosur si pasojë e therjes me thikë, pas përfshirjes në një përleshje.

Rasti ka ndodhur sonte në Podujevë.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, i ka thënë arbresh.info se ky rast ka ndodhur rreth orës 21:00 dhe se i plagosuri është dërguar menjëherë për trajtim mjekësor.

“Sot rreth orës 21 :00, kemi marrë informatën se në rrugën ’19 Qershori’ në Podujevë, ka një përleshje fizike. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe bazuar në të dhënat fillestare dyshohet që nga një mjet i mprehtë është lënduar një person. I njëjti është dërguar për trajtim mjekësor”, ka thënë Borovci, duke shtuar se hetuesit policorë kanë nisur një hetim lidhur me rrethanat e këtij rasti./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara