Thaçi: Fronti i Pashtrikut ishte fronti i shpresës dhe besimit për të gjithë

17:15 | 27 Maj 2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur se fronti i Pashtrikut ishte fronti i shpresës dhe besimit për të gjithë luftëtarët e lirisë se dita e fitores po afrohej.

Presidenti Thaçi përmes një postimi në Facebook, ku ka publikuar edhe disa fotografi me uniformë të Ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës (UCK) , ka shkruar se është kthyer në Planejë të Hasit për të kujtuar një prej betejave më të lavdishme të UÇK –së.

“Në Planejë të Hasit, njëzet vjet pas, për të kujtuar një prej betejave më të lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Fronti i Pashtrikut ishte fronti i shpresës dhe besimit për të gjithë luftëtarët e lirisë se dita e fitores po afrohej”, ka shkruar Thaçi, shkruan arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale