Tension në qytetin Mostar mes boshnjakëve dhe kroatëve

20:20 | 29 Nëntor 2017

Është rritur tensioni në mes boshnjakëve dhe kroatëve  në qytetin  Mostar  të Bosnjës  me rastin e të dënuarve sot në gjyqin e Hagës,  shkruan “alo.rs”

Sic transmetojnë mediat lokale, rrugët e qytetit janë plot me zyrtar të policisë, pasi që gjysma e qytetit janë tensionuar për të dënuarit kroatë të akuzuar për krime lufte ndaj muslimanëve të Bosnjës, përcjell arbresh.info. /arbresh.info /

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara