Të hënën Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare

14:11 | 8 Dhjetor 2021

Më 13 dhjetor Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë plenare.

Kështu ka vendosur sot kryesia e Kuvendit.

Në rend dite të kryesisë ishte shqyrtimi i Raportit vjetor të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për vitin 2020 dhe 11 pika të tjera.

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, bëri të ditur se në seancën e radhës do të hapet debati edhe për Projektligjin për Paga.

Në rend dite të mbledhjes së kryesisë ishte edhe Shqyrtimi i Projektligjit nr. 08/L-068 për ratifikimin e “Amendamentimit nr. 1 të Marrëveshjes Financiare për IPA 2016 ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Bashkimit Evropian”./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara