Takimi i ambasadës amerikane për Asociacionin, mbërrijnë përfaqësuesit e Qeverisë, Presidencës dhe opozitës

10:26 | 31 Janar 2023

Në takimin e thirrur nga ambasada amerikane për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe, tashmë kanë arritur përfaqësues nga Qeveria, Presidenca dhe nga opozita.

Nga Qeveria deri më tash kanë arritur në takim ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla-Schëartz, zëvendëskryeministrja Elilja Rexhepi, ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ajo e arsimit, Arbërie Nagavci dhe ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi.

Presidenca ka dërguar në këtë takim këshilltarët e presidentes, Blerim Vela dhe Bekim Sejdiu. Ndërkaq nga opozita, arbresh.info ka mësuar se në takim ka mbërritur tashmë nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale