Tahiri: Qeveria e Kosovës të bëj reagim zyrtar në BE ndaj Borellit

12:33 | 14 Tetor 2021

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në bisedime me Serbinë, Edita Tahiri ka reaguar ndaj Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell.

Tahiri përmes një shkrimi në ‘facebook’ i kërkoi Qeverisë së Kosovës të bëj një reagim zyrtar në BE ndaj Borellit, shkruan arbresh.info

“Dje Borelli pati nje reagim te njeanshem ndaj nderhyrjes se ligshme te Qeverise dhe policise se Kosoves kunder kontrabandes dhe krimit ne Kosove. Me qasje te tille demtoi paanshmerine e BE-se si ndermjtesuese ne dialogun e Brukselit, madje tregoi se sa shume eshte i ndikuar nga Beogradi. Qeveria duhet te beje kunder reagimin zyrtar prane autoriteteve te larta te BE-se, sepse paanshmeria eshte baza e besimit ne ndermjtesimin qe bene BE ne dialog“, shkroi Tahiri. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara