Sulmohet një zjarrfikës dhe demolohet nënstacioni në Gjonaj të Prizrenit

09:10 | 1 Gusht 2021

Një punëtorë- zjarrëfikës është sulmuar nga tre përsona në vendin e tij të punës.

Siç njofton Policia në raportin e saj 24-orësh, të dyshuarit kanë demoluar nënstacionin e zjarrfikësve.

Rasti ka ndodhur në fshatin Gjonaj të Prizrenit.

“Fsh. Gjonaj, Prizren 30.07.2021 – 15:30. Viktima mashkull kosovar (zjarrfikës), ka informuar se në vendin e tij të punë është sulmuar dhe goditur me një mjetë të mprehtë (skalper) nga tre persona të pa njohur. Të dyshuarit kanë demoluar nënstacionin e zjarrfikësve. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në njoftimin e PK-së./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara