Specialja ia kthen OVL UÇK-së materialet e konfiskuara

17:22 | 16 Prill 2021

Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë i kanë dorëzuar Organizatës së Veteranëve të Luftës së ushtrisë Çlirimtare të Kosovës pajisjet dhe materialet e konfiskuar në shtator të vitit të kaluar.

Këtë e ka bërë të ditur nënkryetari i OVL e UÇK-së, Faton Klinaku, përmes një postimi në Facebook, shkruan arbresh.info.

“Avokatët e z.Hysni Gucati, sapo i sollën në zyret e OVL UÇK-së paisjet e konfiskuara nga Gjykata Speciale, të cilat iu dorëzuan atyre pak më herët në Fushë Kosovë nga Zyra e Prokurorit të Specializuar”, ka shkruar Klinaku./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara