Sot asnjë rast me COVID 19 në Kosovë

12:20 | 1 Dhjetor 2022

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin rreth gjendjes me COVID-19 në Kosovë.

Sipas njoftimit, nga 46 testime të cilat janë bërë gjatë 24 orëve të fundit, asnjë prej tyre nuk ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Po ashtu, MSH njofton se në vendin tonë janë aktualisht 5 raste aktive.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë, 1.836.857 doza të vaksinës.

Ndërsa, me dozën e dytë janë vaksinuar 824.929 qytetarë dhe po ashtu janë dhënë 105.367 doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Me dozën e katërt janë vaksinuar vetëm 1,871 persona deri më tani. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale