“Shyhret” në zyrën e kryeministrit të Tajlandës, presidentja Osmani vetë e pesta grua

14:34 | 24 Qershor 2022

Presidentja, Vjosa Osmani, vet e pesta grua ishte pranishme në takim me kryeministrin e Tajlandës, Prayout Chan-o-cha.

Pavarësisht se në kabinetin e saj ka edhe meshkuj, ajo ka zgjedhur që një ndër vendet më të mira turistike në botë, Tajlandë, të ketë me vete katër shoqëruese gra.

Për më tepër ajo do të flasë edhe në Samitin “Global Summit of Ëomen”, për rolin dhe potencialin e grave në realitetin e ri./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale