Shtesa në pagë edhe për gardianë, doganierë, ATK-në dhe AUV-në

12:36 | 15 Mars 2021

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, në mbledhje korresponduese/elektronike, ka ndarë mjete financiare për pagesën e shtesës në pagë për disa institucione, duke mos saktësuar shumën.

“Për Shërbimin Korrektues të Kosovës, Doganat e Kosovës, ATK-në, dhe AUV-në, për shkak të angazhimit të shtuar gjatë pandemisë COVID-19″, thuhet në komunikatën e qeverisë, shkruan arbresh.info. 

Aty bëhet e ditur se është marrë vendim edhe për plotësim ndryshimin e vendimeve të Qeverisë që kanë të bëjnë me mjetet nga Programi i Rimëkëmbjes Ekonomike, duke mos saktësuar se për çfarë bëhet fjalë./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale