Google ADS

Rizvanolli: Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë po hap një zyre në rajonin e Mitrovicës

20:20 | 9 Qershor 2024
E.H

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka bërë të ditur se për pesë muajt e parë të këtij viti, mbi 7 mijë pasaporta RKS, 6.8 mijë letërnjoftime dhe 1.1 mijë patentë shoferi janë lëshuar në komunat me shumicë serbe.

Postimin e Kurtit në platformën X e ka shpërndarë ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli e cila theksoi se qytetarët e komunitetit serb do të përfitojnë nga masat e efiçiencës së energjisë, përcjell Arbresh.info

Rizvanolli shtoi se në rajonin e Mitrovicës do të hapet një zyre e Fondit të Kosovës për Efiçiencë të Energjisë.

“Po ashtu po sigurojmë që të gjithë qytetarët do të përfitojnë nga masat e efiçiencës së energjisë dhe Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë po hap një zyrë në rajonin e Mitrovicës për t’u shërbyer më mirë të gjithë qytetarëve të këtij rajoni”, shkroi Rizvanolli./Arbresh.info

Lexo edhe:

Kurti: 2024-ta është vit i integrimit të komunitetit serb

Shpërndaje në rrjete sociale